V Mostě už všichni ví, že akce klepe na dveře

Junák – český skaut, okres Most ve spolupráci se skautskými středisky v Mostě, Litvínově a Lounech společně získali v listopadu tohoto roku možnost uspořádat další celostátní akci. Tentokrát zaměřenou na rukodělné, výtvarné, hudební a divadelní aktivity nejmladších členů skautského hnutí, tzv. vlčat a světlušek. Akce se jmenuje „Umělecká šestka“ a je určena mládeži ve věku od 7 do 11 let.

Do celostátního kola, které se uskuteční ve dnech 3. – 5. 11. 2017 v Mostě postoupil každý z týmů, který prošel kvalifikačním sítem, splnil úkoly, které byly zadány a plněny v oddílech a střediscích po celé zemi na jaře a v průběhu prázdnin a prvních podzimních týdnů. Do Mostu se tak podívá více jak 150 dětí spolu s další čtyřicítkou dospělých vedoucí a členů pořadatelského týmu celé akce.

Mezi hlavní cíle akce patří především podpora rozvoje dětského uměleckého cítění a vyjádření, dále je pak snahou podpořit motivaci k zapojení tvořivých programů do programů skautských oddílu po celé republice, podpora rukodělného, výtvarného a kreativního tvoření jednotlivců. Letošní ročník pořadatelé také zaměřili programovou nitkou, zadáním úkolů a aktivit, k podpoře sounáležitosti a vztahu k místu bydliště a ke svému okolí.

V rámci víkendového setkání v Mostě skauti zaplní doslova celé město. Hlavní část celé akce proběhne v areálech obou mosteckých základních uměleckých školách. Výtvarná tvorba a divadelní část proběhne v ZUŠ Moskevská, hudební část pak v ZUŠ F. L. Gassmanna. Zde také proběhne slavnostní zahájení celé akce v pátek večer a v sobotu zábavný večer spojený s vyhlášením výsledků celé soutěže.

Soutěž pro mosteckou veřejnost

Mostečtí skauti mysleli také na místní děti. V září byla vyhlášena soutěž pro děti ve věku 6 až 11 let s názvem „Moje město, Můj domov.“ Do soutěže mohou stále zaslat svá výtvarná díla nebo fotografie děti ze školních družin, resp. z prvního stupně základních škol. Zaslanou tvorbu vyhodnotí porota soutěže a v sobotu 4.11.2017 ve 14:00 proběhne slavnostní vernisáž všech zaslaných výtvorů a fotografií v areálu ZUŠ F. L. Gassmanna.

Tvořit může každý v sobotu 4.11. odpoledne

V sobotu 4.11.2017 od 15:00, po skončení vernisáže, bude dále navazovat v areálu ZUŠ F. L. Gassmanna rukodělné a tvořivé odpoledne pro širokou veřejnost. Pro všechny zájemce, kteří mají chuť si něco vyrobit nebo namalovat, bude připraveno více jak 10 stanovišť se zajímavými rukodělnými aktivitami.

Zapojení mostecké veřejnosti – 4.11.2017 – ZUŠ F. L. Gassmanna (chodby, areál)

  • Od 14:00 – Vernisáž zaslaných prací a fotografií do soutěže Moje město, Můj domov
  • Od 15:00 – Rukodělné od poledne pro všechny

Zdroj: TZ 4.10.2017; článek v Mosteckém deníku, 12.10.2017